fot. Marek Rabiasz

Wielki Piątek to jeden z dni Triduum Paschalnego, to dzień wspominania cierpienia Pana Jezusa. W Osieku nad Wisłą, już po raz drugi zostało wystawione Misterium Męki Pańskiej w reżyserii ks. proboszcza, Rafała Bogusa.

Dnia, 30 marca w Wielki Piątek wieczorem, ok. godz. 20. parafianie oraz goście zebrali się w pobliżu kościoła, żeby wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu. W przygotowanie przedstawienia zaangażowali się członkowie Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej, druhowie OSP, całe rodziny oraz wielu parafian.

W najważniejszą postać, już po raz drugi wcielił się mieszkaniec Osieka nad Wisłą, Janusz Prus. Ostatnia Wieczerza została przedstawiona w kościele, natomiast pozostałe sceny, w tym Droga Krzyżowa w pobliżu kościoła. Ludziom towarzyszyła zaduma. Nie obyło się bez wzruszeń. Uczestnictwo w tym pięknym wydarzeniu dało nam możliwość głębszego przeżywania najważniejszych dla nas Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Przypomnieliśmy sobie jak wyglądały ostatnie godziny życia naszego Zbawiciela.

Zdjęcia z wydarzenia