Bal Wszystkich Świętych w Osieku nad Wisłą

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 października o godz. 19.00 dzieci i młodzież spotkały się w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. Ksiądz proboszcz Rafał Bogus wyjaśnił znaczenie święta, mówiąc o radosnym jego przeżywaniu oraz o dążeniu przez każdego z nas do świętości. 1 listopada to dzień, w którym wspominamy wszystkich świętych.

Po krótkiej modlitwie wszyscy wybrali się na parafialny cmentarz, aby zapalić znicz na grobie bliskiego, bądź też na opuszczonym grobie. Nasza polska tradycja jest bardzo piękna i wielu mieszkańców innych krajów ją podziwia. Kilka dni wcześniej porządkujemy groby. Dzieci chodzą z nauczycielami na cmentarze i zapalają znicze. 1 listopada gromadzimy się rodzinnie na cmentarzach, uczestniczymy we Mszy Św. Kolejny dzień, 2 listopada, to Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze naszych zmarłych.

W drodze powrotnej dzieci i młodzież zostały zaproszone do remizy na Bal Wszystkich Świętych. Odbyła się prezentacja strojów świętych. Były kostiumy zarówno świętych świeckich, jak i duchownych. Nie mogło zabraknąć aniołków.

Zostały przygotowane zabawy, różne tańce, konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. W prowadzeniu balu pomogli: schola „Źródło”, zespół „Katharsis”, p. Joanna Nowak, p. Anna Melkowska.

Dla uczestników balu KGW Stajenczynki oraz rodzice przygotowali słodycze, wypieki oraz napoje, za co składamy serdeczne podziękowania.

Był to pierwszy Bal Wszystkich Świętych, który mam nadzieję, na stałe wpisze się w osieckie radosne wspominanie Świętych.

Serdeczne podziękowania należą się druhom OSP Osiek nad Wisłą za udostępnienie remizy.

Zdjęcia z balu.