Grupa Teatralno-wokalna podczas występów, fot. Mariusz Kwiatkowski

„Kocham Cię, Polsko!” to tytuł programu Osieckiej Grupy Teatralno-Wokalnej przygotowanego z okazji gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystość odbyła się w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą dzięki zaproszeniu księdza proboszcza Rafała Bogusa. Przybyło wielu mieszkańców naszej gminy oraz goście z Torunia, co bardzo nas cieszy. Swoją obecnością zaszczycili nas: wójt gminy Andrzej Wieczyński, sekretarz gminy Mirosława Kłosińska oraz radni. W przygotowanie uroczystości zaangażowało się ponad 30 osób z O.G.T.W. oraz ok. 40 dzieci i młodzieży ze scholi „Źródło”.

W programie zostały przedstawione fakty historyczne wzbogacone oprawą multimedialną przygotowaną przez Marka Rabiasza. Uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych wraz z prowadzącą O.G.T.W. przy akompaniamencie Mirosława Zduńskiego. Mieli też okazję wysłuchać recytacji wierszy, m.in. naszej lokalnej poetki, Hanny Stroińskiej. Każdy z obecnych otrzymał małą, biało-czerwoną flagę.

Zdjęcia z uroczystości.