IV Cecyliański Przegląd Pieśni i Piosenki Religijnej

24 listopada Dziecięco-Młodzieżowa Schola „Żródło” wzięła udział w IV Cecyliańskim Przeglądzie Pieśni i Piosenki Religijnej na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu.

Wielkim zaszczytem był dal nas udział w tak profesjonalnie zorganizowanym przeglądzie. Spotkanie rozpoczęło się Eucharystią, podczas której wszystkie schole angażowały się w śpiew. "Źródło" reprezentowało parafię NSPJ w Osieku nad Wisłą oraz gminę Obrowo. Każdy zespół przygotował dwie pieśni: tradycyjną oraz współczesną. Schola „Źródło” zaśpiewała „Czarną Madonnę” oraz „Jak ptaki latające”. Poruszyła publiczność swoim entuzjazmem.

Przed ogłoszeniem wyników zostaliśmy zaproszeni na wspaniały koncert zespołu „Synowie”.

Schola „Źródło” otrzymała WYRÓŻNIENIE oraz ukulele, z którego się bardzo cieszymy.

Serdecznie podziękowania kierujemy do pana wójta Andrzeja Wieczyńskiego za zapewnienie transportu dla scholi oraz firmy MIXS za współpracę.

Słowa wdzięczności należą się również Sławce Nowak i Oli Olszewskiej za pomoc w opiece nad scholą, a Markowi Rabiaszowi za piękną fotorelację i nagranie.

Zdjęcia z przeglądu (fot. fot. Marek Rabiasz oraz Katolicki Toruń)

Relacja w TVP Bydgoszcz