Święta rodzina w oczekiwaniu na mędrców

W naszej tradycji Święto Trzech Króli obchodzimy 6 stycznia. W tym roku, już po raz trzeci z inicjatywy ks. proboszcza Rafała Bogusa został zorganizowany Orszak Trzech Króli.

Dostojni Mędrcy ze Wschodu: Kacper, Melchior i Baltazar uczestniczyli we Mszy św. o godz. 12. Następnie ruszyli w drogę, aby złożyć pokłon Nowonarodzonemu Jezusowi, tym razem przy pomocy koni...mechanicznych. Trzy motocykle z koszami poprowadziły orszak. W wydarzeniu uczestniczyło wielu parafian oraz gości. Każdy otrzymał koronę oraz śpiewnik z kolędami. Radośnie śpiewając, orszak dotarł do centrum Osieka, w pobliżu szkoły. Wszyscy  zatrzymali się aby zobaczyć krótką inscenizację pokłonu Trzech Króli. Mędrcy złożyli dary: złoto, kadzidło i mirrę i udali się w drogę powrotną. Na wszystkich uczestników tego radosnego wydarzenia czekała pyszna grochówka, barszcz oraz ciasta.

W przygotowanie Orszaku Trzech Króli zaangażowali się: ks. proboszcz Rafał Bogus, O.S.P. Osiek nad Wisłą, K.G.W. Stajenczynki, K.G.W. Osiek nad Wisłą, zespół „Katharsis”, schola „Źródło” oraz Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna.

fot. Marek Rabiasz, Maria Kwiatkowska