Gminny Dzień Strażaka oraz Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego

11 maja w Osieku nad Wisłą odbył się festyn - Gminny Dzień Strażaka oraz Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego, który zgromadził druhny oraz druhów z całej gminy Obrowo oraz pasjonatów motocykli.

Uroczystość rozpoczęła się przemarszem przez centrum Osieka. O godzinie 16. ks. proboszcz Rafał Bogus odprawił Mszę św. w intencji strażaków oraz kierowców motocykli  a także poświęcił wszystkie pojazdy. Podczas uroczystości pięknie zaprezentowała się orkiestra złożona   z uczniów Szkoły Muzycznej.

Po Mszy św. przez ulice Osieka nad Wisłą przejechała parada motocykli. Dla zebranych zostało przygotowanych wiele atrakcji. Najmłodsi mogli spróbować swoich możliwości na strażackim mini torze TFA. Oczywiście nie mogło zabraknąć „dmuchańców”. Schola „Źródło” przygotowała stoisko, na którym malowano buźki i pleciono kolorowe warkoczyki.

Koło Gospodyń Wiejskich „Stajenczynki” przygotowało różne smakołyki, cukiernia „Mytlewski” naturalne lody. Można było skosztować przepysznej grochówki oraz kiełbasek z grilla. Oprócz tego znalazły się inne stoiska gastronomiczne.

Zostały zapewnione również muzyczne atrakcje:  koncert zespołów  Paragon Brutto oraz Trzy Korony. Po godz. 21. odbył się pokaz sztucznych ogni a następnie wszyscy zostali zaproszeni do zabawy tanecznej przy oprawie muzycznej SAMSOLO oraz zespołu SKY.

Dziękujemy wszystkim sponsorom zaangażowanym w pomoc w zorganizowaniu tej pięknej imprezy, która była przede wszystkim podziękowaniem dla strażaków.