Facebook

YouTube

Informacja na temat termomodernizacji wraz z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej budynku kościoła, domu katechetycznego oraz muzeum należących do naszej Parafii

Już po raz trzeci został zorganizowany wyjazd wakacyjny dla ministrantów i scholii z parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Inicjatorem wycieczki jest ks. proboszcz Rafał Bogus.

 

Celem pierwszego wyjazdu, trzy lata temu było Trójmiasto. Kolejna wyprawa to Tatry, okolice Zakopanego. W tym roku, 62-osobowa grupa dzieci i młodzieży w wieku 5-16 lat udała się na Mazury do Mikołajek w terminie 24-27 czerwca.

W ciągu tych 4 dni na uczestników wycieczki czekały różne atrakcje. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, następnie zakwaterowaliśmy się w pięknym miejscu w Mikołajkach. Kolejny dzień to rejs statkiem po jeziorze Mikołajki oraz Śniardwy. Każdego dnia dzieci wspaniale integrowały się, bawiąc się wspólnie na łonie natury. Jedną z atrakcji był również pobyt w Aquaparku w hotelu „Gołębiewski” w Mikołajkach. Wspaniałym pomysłem okazał się spływ łodziami, krystalicznie czystą rzeką Krutynią, podczas którego obserwowaliśmy piękno przyrody. Wieczorem przygotowane zostało ognisko. Ostatniego dnia udaliśmy się do Świętej Lipki, gdzie w Sanktuarium Maryjnym byliśmy słuchaczami wyjątkowego koncertu organowego. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Brodnicy i zwiedziliśmy bardzo ciekawe muzeum przyrodnicze. Dzieci wróciły do Osieka pełne pozytywnych wrażeń.


Dziękujemy bardzo opiekunom: ks. Rafałowi Bogusowi, Aleksandrze Olszewskiej, Ewelinie Mytlewskiej, Marcinowi Kowalkowskiemu oraz Andrzejowi Mytlewskiemu. Podziękowanie kierujemy również do kierowców: Pana Mirosława z firmy MIXS oraz Pana Krystiana z transportu gminnego.


Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasz wyjazd podczas kolędy oraz podczas sprzedaży ciast.


Wyrazy wdzięczności kierujemy do Pana Wójta Andrzeja Wieczyńskiego oraz Pani Kierownik GOK Anny Strzeleckiej za wsparcie finansowe naszego wyjazdu.

 

Fotorelacja z wyjazdu.

Msze Święte

Niedziele i święta

 8:00   10:00   12:00   18:00

Dni powszednie

18:00

godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Od poniedziałku do piątku
w godzinach 1700 - 1745

Spotkania kręgu biblijnego - poniedziałki o godz. 19:00, salki parafialne.

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 87-125 Osiek nad Wisłą

 ul. Toruńska 38

 tel: (56) 678 65 27

 e - mail :
parafiaosieknadwisla
@gmail.com

Numer konta:
 28 9491 0003 0020
0006 2011 0001

Oficjalna Strona Parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Design adapted by: Marcin Kowalkowski