Diecezjalne Dni Młodzieży 2019r. Fot. Łukasz Włodarski

W dniach 18-21.07.2019r. grupa młodzieży z gminy Obrowo, w tym głównie z parafii NSPJ Osiek nad Wisłą, uczestniczyła w Diecezjalnych Dniach Młodzieży w Hartowcu.

Był to już nasz trzeci wyjazd na to spotkanie, które odbywa się cyklicznie od 6 lat. Przybyło około 200 młodych ludzi. Był to wspaniały, owocny i przepełniony radością oraz miłością czas. DDM odbywają się w przepięknym miejscu, na „łonie natury”. Warto wspomnieć, że pogoda dopisała. Dla uczestników zostały zorganizowane koncerty muzyki chrześcijańskiej: zespołu Maleo Reggae Rockers, Arkadio oraz Synowie. Młodzież wysłuchała świadectw, między innymi Basi Turek. Została zaproszona p. Ania, psycholog z Puckiego Hospicjum im. Św. Ojca Pio, która opowiadała między innymi o pracy wolontariuszy. Nie mogło zabraknąć codziennych, wspólnych tańców oraz śpiewu. Odbyły się warsztaty muzyczne. ZUMBA prowadzona przez energiczną Basię z Krakowa sprawiła nam dużą frajdę. Oprócz pozytywnego szaleństwa, DDM to czas skupienia oraz wspólnej modlitwy. To okazja do pojednania... Wysłuchaliśmy również wielu wspaniałych konferencji. Został również nam przybliżony Sakrament Namaszczenia Chorych. Uczestniczyliśmy także we Mszy Św. prymicyjnej Mateusza Wiśniewskiego. Sobotniej Eucharystii przewodniczył wyjątkowy gość, ksiądz biskup Wiesław Śmigiel.

Młodzież wróciła z „naładowanymi akumulatorami”. Z utęsknieniem czeka na kolejne DDM w Hartowcu. Dziękujemy organizatorom oraz wolontariuszom za zaangażowanie w przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu za zapewnienie transportu do Hartowca, panu kierowcy Mirkowi z firmy MIXS oraz panu kierowcy Darkowi z transportu gminnego.

Fotorelacja z wydarzenia.