Facebook

YouTube

Informacja na temat termomodernizacji wraz z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej budynku kościoła, domu katechetycznego oraz muzeum należących do naszej Parafii

Diecezjalne Dni Młodzieży 2019r. Fot. Łukasz Włodarski

W dniach 18-21.07.2019r. grupa młodzieży z gminy Obrowo, w tym głównie z parafii NSPJ Osiek nad Wisłą, uczestniczyła w Diecezjalnych Dniach Młodzieży w Hartowcu.

 

Był to już nasz trzeci wyjazd na to spotkanie, które odbywa się cyklicznie od 6 lat. Przybyło około 200 młodych ludzi. Był to wspaniały, owocny i przepełniony radością oraz miłością czas. DDM odbywają się w przepięknym miejscu, na „łonie natury”. Warto wspomnieć, że pogoda dopisała. Dla uczestników zostały zorganizowane koncerty muzyki chrześcijańskiej: zespołu Maleo Reggae Rockers, Arkadio oraz Synowie. Młodzież wysłuchała świadectw, między innymi Basi Turek. Została zaproszona p. Ania, psycholog z Puckiego Hospicjum im. Św. Ojca Pio, która opowiadała między innymi o pracy wolontariuszy. Nie mogło zabraknąć codziennych, wspólnych tańców oraz śpiewu. Odbyły się warsztaty muzyczne. ZUMBA prowadzona przez energiczną Basię z Krakowa sprawiła nam dużą frajdę. Oprócz pozytywnego szaleństwa, DDM to czas skupienia oraz wspólnej modlitwy. To okazja do pojednania... Wysłuchaliśmy również wielu wspaniałych konferencji. Został również nam przybliżony Sakrament Namaszczenia Chorych. Uczestniczyliśmy także we Mszy Św. prymicyjnej Mateusza Wiśniewskiego. Sobotniej Eucharystii przewodniczył wyjątkowy gość, ksiądz biskup Wiesław Śmigiel.

 

Młodzież wróciła z „naładowanymi akumulatorami”. Z utęsknieniem czeka na kolejne DDM w Hartowcu. Dziękujemy organizatorom oraz wolontariuszom za zaangażowanie w przygotowanie tego wspaniałego wydarzenia.

 

Serdecznie dziękujemy wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu za zapewnienie transportu do Hartowca, panu kierowcy Mirkowi z firmy MIXS oraz panu kierowcy Darkowi z transportu gminnego.

 

Fotorelacja z wydarzenia.

 

Ewelina Mytlewska

Msze Święte

Niedziele i święta

 8:00   10:00   12:00   18:00

Dni powszednie

18:00

godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Od poniedziałku do piątku
w godzinach 1700 - 1745

Spotkania kręgu biblijnego - poniedziałki o godz. 19:00, salki parafialne.

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 87-125 Osiek nad Wisłą

 ul. Toruńska 38

 tel: (56) 678 65 27

 e - mail :
parafiaosieknadwisla
@gmail.com

Numer konta:
 28 9491 0003 0020
0006 2011 0001

Oficjalna Strona Parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Design adapted by: Marcin Kowalkowski