fot. Aleksandra Olszewska

Kolejny już raz, ponad 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z gminy Obrowo, w tym głównie schola parafialna „Źródło” z Osieka nad Wisłą uczestniczyła w warsztatach muzycznych w Łodzi prowadzonych przez profesjonalny zespół Mocni w Duchu.

Warsztaty odbyły się 28 września i jak zawsze cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, świadczy o tym zwiększająca się liczba uczestników. Ze względu na tak dużą ilość zgłoszeń warsztaty były podzielone na dwa terminy.

Uczestnicy mieli do wyboru warsztat: śpiewu, tańca, instrumentów perkusyjnych, gitarowy oraz orkiestrowy. Wspaniałym pomysłem był koncert dla seniorów z Domu Pomocy Społecznej. Dzieci i młodzież pracowały cały dzień, aby zaprezentować się jak najlepiej. Przygotowały również laurki i upominki dla seniorów. Dzień był bardzo intensywny, ale pełen radości. Warsztaty zakończyły się uroczystą Mszą Św.

Koncert na zakończenie warsztatów z mszą św z udziałem uczestników kursu.

Dzieci z utęsknieniem czekają na kolejne warsztaty muzyczne z zespołem Mocni w Duchu.

Serdecznie podziękowania należą się inicjatorce pani Ewelinie Mytlewskiej, panu Wójtowi Andrzejowi Wieczyńskiemu i pani Sekretarz Mirosławie Kłosińskiej za zapewnienie transportu do Łodzi oraz opiekunom, którzy dbali o bezpieczeństwo dzieci, paniom: Dorocie Podciborskiej, Annie Melkowskiej oraz Aleksandrze Olszewskiej.

Fotorelacja z warsztatów (FB)