Orszak Trzech króli

 

Dnia, 6 stycznia przed południem w naszej gminie po raz pierwszy wyruszył Orszak Trzech Króli. Była to inicjatywa proboszcza parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą, księdza Rafała Bogusa. Trzej Królowie: Kacper (Lech Doroch), Melchior (Kazimierz Musiałowski) i Baltazar (Mariusz Słupczewski) przejechali konną bryczką przez ulice Osieka. Za nimi, pomimo wielkiego mrozu ruszyli mieszkańcy naszej parafii. Każdy uczestnik otrzymał koronę oraz śpiewnik z kolędami. W uroczystość włączył się również pan wójt, Andrzej Wieczyński oraz radni. Na akordeonie przygrywał organista, Leszek Czynkusz. Kolędy śpiewali wszyscy uczestnicy orszaku, biorąc przykład z zespołu „Katharsis”. Po powrocie, można było rozgrzać się przepyszną, gorącą grochówką, przygotowaną przez panie z Osieka. Oczywiście nie zabrakło również strażaków z O.S.P. Osiek n/Wisłą, którzy służyli swoją pomocą. Mamy nadzieję, że ta wspaniała tradycja wpisze się już na stałe w kalendarz naszej miejscowości. Ksiądz proboszcz dziękował wszystkim, którzy zaangażowali się w tą uroczystość.

 

Msze Święte

Niedziele i święta

 8:00   10:00   12:00   18:00

Dni powszednie

18:00

godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Od poniedziałku do piątku
w godzinach 1700 - 1745

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 87-125 Osiek nad Wisłą

 ul. Toruńska 38

 tel: (56) 678 65 27

 e - mail :
parafiaosieknadwisla
@gmail.com

Numer konta:
 28 9491 0003 0020
0006 2011 0001

Oficjalna Strona Parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Design adapted by: Marcin Kowalkowski