Koncert Orkiestry Wojskowej z Torunia

Dnia 14 stycznia 2017 roku w naszej parafialnej świątyni miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Odwiedziła nas Orkiestra Wojskowa w Toruniu, która powstała ona 6 czerwca 1945 roku, więc w roku ubiegłym świętowała 70-lecie swojego  istnienia.

Orkiestra koncertuje w kraju jak i poza jego granicami, osiągając przy tym liczne sukcesy.  W wypełnionej po brzegi osieckiej świątyni muzycy zaprezentowali się pod batutą st. kpr. Kamila Lewandowskiego, który w miejscowej Szkole Muzycznej prowadzi klasę klarnetu. Mogliśmy wysłuchać utworów świątecznych, rozrywkowych oraz motywów z bajek Disney’a i polskich filmów. Orkiestrze towarzyszyła wokalistka Anna Konopka, która swoją charyzmą porwała naszych parafian do wspólnego śpiewu. Przełożyło się to na owację na stojąco i dwa utwory na bis. Była to dla nas uczta zarówno muzyczna jak i duchowa.