Rekolekcje Adwentowe 2017

Roraty

Wizyta księdza Tomasza Bartczaka

Dnia 12 lutego 2017 roku naszą Parafię odwiedził Ksiądz Tomasz Bartczak, misjonarz i jednocześnie Proboszcz Parafii w Oziornoje.

Było to wydarzenie ważne dla naszej Parafii, a szczególnie dla Proboszcza Księdza Rafała, ponieważ wspólnie studiowali w Seminarium Duchownym we Włocławku. Ksiądz Tomasz przybliżył nam historię Kościoła Katolickiego w Kazachstanie. Początki kultu religijnego w tamtym miejscu związane były z przymusowym przesiedleniem Polaków w okresie stalinizmu na Syberię i step kazachski. Przez kilkadziesiąt lat ludzie zmuszeni byli ukrywać swoje poglądy i wiarę, wielu spotykało się w środku nocy, w tajemnicy przed władzami, by odprawiać Mszę, udzielać Sakramentów i wspólnie modlić się. W parafii Księdza Tomasza w Oziornoje znajduję się Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju z pięknym „Ołtarzem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu „Gwiazda Kazachstanu””. Dzięki temu Sanktuarium stało się jedną z 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Corocznie odbywają się tam spotkania Młodzieży z całego świata. Ksiądz Tomasz prosił nas o modlitwę o powołania misyjne, za swoich parafian i za siebie. Zapewnił nas również, iż w swoich modlitwach będzie pamiętał o parafianach z Osieka nad Wisłą. Zaprosił wszystkich chętnych do odwiedzin w dalekim Kazachstanie.

Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w dalszej posłudze misyjnej.