Wizyta księdza Tomasza Bartczaka

Dnia 12 lutego 2017 roku naszą Parafię odwiedził Ksiądz Tomasz Bartczak, misjonarz i jednocześnie Proboszcz Parafii w Oziornoje.

 

Było to wydarzenie ważne dla naszej Parafii, a szczególnie dla Proboszcza Księdza Rafała, ponieważ wspólnie studiowali w Seminarium Duchownym we Włocławku. Ksiądz Tomasz przybliżył nam historię Kościoła Katolickiego w Kazachstanie. Początki kultu religijnego w tamtym miejscu związane były z przymusowym przesiedleniem Polaków w okresie stalinizmu na Syberię i step kazachski. Przez kilkadziesiąt lat ludzie zmuszeni byli ukrywać swoje poglądy i wiarę, wielu spotykało się w środku nocy, w tajemnicy przed władzami, by odprawiać Mszę, udzielać Sakramentów i wspólnie modlić się. W parafii Księdza Tomasza w Oziornoje znajduję się Narodowe Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju z pięknym „Ołtarzem Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu „Gwiazda Kazachstanu””. Dzięki temu Sanktuarium stało się jedną z 12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju. Corocznie odbywają się tam spotkania Młodzieży z całego świata. Ksiądz Tomasz prosił nas o modlitwę o powołania misyjne, za swoich parafian i za siebie. Zapewnił nas również, iż w swoich modlitwach będzie pamiętał o parafianach z Osieka nad Wisłą. Zaprosił wszystkich chętnych do odwiedzin w dalekim Kazachstanie.

 

Bóg zapłać za wygłoszone Słowo Boże i wiele miłych słów, które usłyszeliśmy. Życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Maryi w dalszej posłudze misyjnej.

 

Msze Święte

Niedziele i święta

 8:00   10:00   12:00   18:00

Dni powszednie

18:00

godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Od poniedziałku do piątku
w godzinach 1700 - 1745

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 87-125 Osiek nad Wisłą

 ul. Toruńska 38

 tel: (56) 678 65 27

 e - mail :
parafiaosieknadwisla
@gmail.com

Numer konta:
 28 9491 0003 0020
0006 2011 0001

Oficjalna Strona Parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Design adapted by: Marcin Kowalkowski