Bal Andrzejkowy 2017

Zdjęcie grupowe z balu

Dnia, 25 lutego 2017 r. w remizie strażackiej w Osieku nad Wisłą z inicjatywy Księdza Proboszcza, Rafała Bogusa, odbył się I Bal Charytatywny.

Przeprowadzono licytację, z której dochód został przeznaczony na rehabilitację mieszkańca naszej gminy, chłopca będącego w śpiączce, Jakuba Cymer. Uzbierano kwotę 6.000,00 zł. Na balu bawiły się 102 osoby. Ksiądz Proboszcz towarzyszył uczestnikom balu prawie do samego końca. Muzycy zapewnili nam doskonałą ucztę dla ducha i ucha. Na parkiecie tańczyli wszyscy. Nasz parafialny organista, Leszek Czenkusz wraz ze swymi kolegami: Karolem Kosikiem oraz Wiesławem Mekką, wspaniale prowadzili zabawę, śpiewając i grając na: akordeonie, saksofonie, klarnecie oraz instrumencie klawiszowym. Można powiedzieć, że muzyka była dla każdego. Paniom kucharkom i obsłudze należą się słowa podziękowania za ucztę dla ciała. Na stole pojawiły się same pyszności. Zabawa trwała prawie do „białego” rana. Wszyscy uczestnicy balu są zgodni, że była to wspaniała inicjatywa i mają nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się kolejny bal. Podczas wspólnej zabawy parafianie integrowali się, a jednocześnie imprezie „przyświecał” szczytny cel.

Ksiądz proboszcz, Rafał Bogus składa serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu I Balu Charytatywnego: sołtysowi Tomaszowi Wieczyńskiemu, prezesowi O.S.P., dh Marianowi Wojciechowskiemu, komendantowi O.S.P., dh Pawłowi Kwiatkowskiemu, dh O.S.P. i lokalnemu społecznikowi, Krzysztofowi Balewskiemu oraz paniom: Marcie Wojciechowskiej, Agnieszce Wojciechowskiej i Sylwii Rumińskiej.

Rodzina Jakuba Cymer jest wdzięczna za otwarte serca i wsparcie finansowe. W imieniu wszystkich uczestników balu dziękujemy Księdzu Proboszczowi, Rafałowi Bogusowi za I Bal Charytatywny w parafii w Osieku nad Wisłą!