Ekstremalna Droga Krzyżowa

Z inicjatywy ks. proboszcza, Rafała Bogusa odbyła się I EKSTREMALNA DROGA KRZYŻOWA. Wzięły w niej udział 63 osoby. O godzinie 21.00, parafianie spotkali się w kościele na Apelu Jasnogórskim i wyruszyli w drogę.

Trasa liczyła 27 km i przebiegała ulicami Osieka oraz przez inne miejscowości parafii. Rozważane były stacje Drogi Krzyżowej. Ksiądz oraz inni pielgrzymi czytali świadectwa osób, które doświadczyły łaski przejścia Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Zadaniem uczestników było przejście trasy w ciszy. Czas ten był przeznaczony na modlitwę. Do Osieka nad Wisłą grupa doszła ok. godz. 4. rano. Dla uczestników – pielgrzymów było to niesamowite przeżycie wielkopostne i przygotowanie do Świąt Wielkanocnych. Dla większości okazało się nie lada wyczynem. Dziękujemy księdzu proboszczowi, Rafałowi Bogusowi za zorganizowanie EKSTREMALNEJ DROGI KRZYŻOWEJ.