Rekolekcje Adwentowe 2017

Roraty

Festyn Parafialny 2017

Dnia, 6 maja w Osieku nad Wisłą odbył się Festyn Parafialny połączony z Dniem Strażaka oraz Rozpoczęciem Sezonu Motocyklowego.

O godzinie 15.00 została odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem strażaków, motocyklistów oraz przybyłych gości. Oprawą muzyczną podczas Eucharystii zajął się zespół młodzieżowy „Katharsis”. Zostały poświęcone wszystkie jednoślady (i nie tylko) oraz wozy strażackie. Po Mszy św. ulicami Osieka przejechała parada motocykli, w której wziął udział również ksiądz proboszcz, Rafał Bogus.

Na obecnych czekała przepyszna grochówka oraz 500 kiełbasek z grilla. Odbył się rockowo-bluesowy koncert w wykonaniu Jarosława Nadolnego. Czas nam umiliła również Kapela Ludowa im. Kamińskich. Na dzieci czekały atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, malowanie „buziek”, zabawy, mini strażacki tor przeszkód, przejażdżki motocyklami, samochodami terenowymi oraz wozem strażackim. Mogliśmy podziwiać również Pokaz Ratownictwa Technicznego. Muzykę „zapewnił” DJ BUNIEK.

Warto wspomnieć, że ksiądz proboszcz zaprosił na festyn dzieci i młodzież z „Młodego Lasu” z Torunia. Chętnie skorzystały z zapewnionych atrakcji. Mieszkańcy parafii oraz przybyli goście miło spędzili czas na festynie, który odbył się dzięki zaangażowaniu wielu osób.

Słowa podziękowania należą się Panu Wójtowi, Andrzejowi Wieczyńskiemu, Pani Sekretarz, Mirosławie Kłosińskiej, Druhnom i Druhnom osieckiej O.S.P., Panu Robertowi Jahnka z Firmy Robert Meble, Panu Mariuszowi Piotrowicz, Firmie Auto - Mar z Torunia, Pani Katarzynie Wieczyńskiej z Salonu Fryzjerskiego „Metamorfoza”, Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich ze Stajenczynek, Państwu Wiesławie i Andrzejowi Jurkiewicz, Panu Krzysztofowi Bonieckiemu, Panu Organiście, Panu Kościelnemu, młodzieży oraz wielu osobom prywatnym.