Przywitanie Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Mering przez Księdza Proboszcza Rafała Bogusa

Dnia, 24 listopada 2017r. w parafii p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Osieku nad Wisłą odbyło się uroczyste poświęcenie kaplicy przedpogrzebowej oraz boiska sportowego. Mszy świętej o godz. 18.00, przewodniczył Ksiądz Biskup, Wiesław Alojzy Mering.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości (duchownych i świeckich) oraz parafian.

Parafianie nie spodziewali się, że kaplica powstanie w tak szybkim tempie. Wokół świątyni została także położona nowa kostka brukowa. Wszyscy są zgodni, że Kościół w Osieku nad Wisłą od ponad roku ma naprawdę dobrego gospodarza, Księdza Proboszcza, Rafała Bogusa. Swoją życzliwością oraz aktywnością zdobywa sympatię parafian, którzy chcą być potrzebni i chętnie angażują się w sprawy Kościoła. Godny pochwały jest również fakt, iż z Jego inicjatywy, parafia wzbogaciła się o boisko sportowe.

Ksiądz proboszcz podkreślił, że wspaniały obiekt sakralny oraz boisko powstały dzięki ofiarności wielu parafian i przy zaangażowaniu aktywnych wiernych oraz wsparciu władz samorządowych gminy Obrowo, których przedstawiciele byli obecni na Mszy św. (Wójt Gminy Obrowo Andrzej Wieczyński oraz Sekretarz Mirosława Kłosińska).

Po uroczystej Mszy św. Ksiądz Biskup, Wiesław Alojzy Mering dokonał poświęcenia kaplicy, tablicy pamiątkowej oraz boiska sportowego.

Goście oraz parafianie zostali zaproszeni do kaplicy do wysłuchania krótkiego, refleksyjnego koncertu w wykonaniu TRIO smyczkowego, w skład którego wchodzą młodzi artyści z gminy Obrowo: Sebastian Kamiński, Ignacy Gąsiorowski oraz Mikołaj Młotkowski.

Zdjęcia z wydarzenia