Zdjęcie grupowe z pielgrzymki

25 września jeszcze przed wschodem słońca z naszej parafii wyruszyła osiemnastoosobowa pielgrzymka pod opieką ks. Rafała Bogusa.

Setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości była świetną okazją do odwiedzenia Częstochowy, gdzie pielgrzymujący wzięli udział we Mszy Świętej przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej. Potem udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej – tamtejsze sanktuarium jest jednym z ważniejszych miejsc kultu pasyjnego i maryjnego, którego ideą przewodnią jest odwzorowanie ostatniej drogi Chrystusa. Jeszcze przed snem wybrali się na spacer jedną z dróżek Pana Jezusa.

Środowy poranek rozpoczął się Mszą Świętą przed wyjątkowym obrazem Matki Bożej Kalwaryjskiej. Po zwiedzaniu klasztoru droga powiodła do Wadowic, gdzie po degustacji słynnych kremówek pielgrzymi nawiedzili kościół parafialny i dom rodzinny św. Jana Pawła II. Popołudnie spędzone w Kopalni Soli „Wieliczka” również było bardzo aktywne, ponieważ zwiedzone zostało ponad 20 zabytkowych komór połączonych 2 km chodników.

W czwartek pielgrzymka podążyła do Zakopanego, gdzie uczestnicy wyprawy odwiedzili sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, które zostało wybudowane przez górali z wdzięczności za ocalenie życia Jana Pawła II po zamachu z 13 maja 1981 roku. Atrakcją, która przyniosła sporo emocji, był wjazd wyciągiem krzesełkowym na sam szczyt Wielkiej Krokwi. Rzut oka znad rozbiegu pozwolił wyobrazić sobie, co czują przed skokiem zawodnicy siedzący na belce startowej. W planie wycieczki nie mogło zabraknąć Gubałówki, na której szczyt wjechaliśmy kolejką linową, która funkcjonuje od 1938 roku. Przyjemny dzień zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

W ostatni dzień pielgrzymki pielgrzymka udała się do Krakowa, by po spotkaniu ze smokiem zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu i przespacerować się po urokliwych ulicach Starego Miasta. Późnym wieczorem przesympatyczny kierowca bezpiecznie dowiózł wszystkich podróżujących do Osieka.

Dziękujemy ks. Rafałowi za zorganizowanie pięknej pielgrzymki. Pogoda była jak na zamówienie, wspólne spędzanie czasu połączyło pokolenia, a perfekcyjnie przygotowany program zapewnił dużo wrażeń oraz przeżyć duchowych.

Zdjęcia z pielgrzymki.