Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, tego dnia wierni przynoszą do kościoła palmy nawiązując do biblijnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Tłum witający Chrystusa wołał „Hosanna!”, co dosłownie znaczy „zbaw, wyratuj” i słał przed nim gałązki palmowe i płaszcze.

Ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną, święcenia palm w kościołach nie było. Wierni z naszej Parafii (i nie tylko) przygotowali własnoręcznie w domach palmy, które przesłali na adres mailowy parafii. Wydrukowane prace ułożyliśmy na ławkach w Niedziele Palmową, tak by osoby oglądające transmisje Mszy Świętej w swoich domach mogli je zobaczyć i poczuć radość świętowania tego dnia.

Dziękujemy wszystkim za ogromny wkład w przygotowania palm w gronie rodzinnym, zwłaszcza tym najmłodszym! W poniższej galerii przedstawiamy bliżej przesłane prace. Przypominamy jednocześnie, że w Wielką Sobotę nie będzie się odbywało tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny. Obrzęd ten należy odprawić w domach przed śniadaniem wielkanocnym modląc się zgodnie z przedstawioną treścią błogosławieństwa na naszej stronie w artykule: Błogosławieństwo Stołu Przed Uroczystym Posiłkiem W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.

JSN Fidem is designed by JoomlaShine.com