Bal Wszystkich Świętych w Osieku nad Wisłą

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 października o godz. 19.00 dzieci i młodzież spotkały się w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. Ksiądz proboszcz Rafał Bogus wyjaśnił znaczenie święta, mówiąc o radosnym jego przeżywaniu oraz o dążeniu przez każdego z nas do świętości. 1 listopada to dzień, w którym wspominamy wszystkich świętych.

XXVII Diecezjalny Festiwal Pieśni i Piosenki Religijnej - schola "Źródło"

19 października schola "Źródło" jako reprezentacja parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą wzięła udział w XXVII Diecezjalnym Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej.

Turniej w Piłkę Nożną 2019, wspólne zdjęcie drużyn.

13 października 2019 r. na boisku parafialnym miało miejsce niezwykłe wydarzenie sportowe. W godzinach wieczornych przy zapalonych jupiterach odbył się turniej w piłkę nożną mieszkańców naszej parafii.

fot. Aleksandra Olszewska

Kolejny już raz, ponad 40-osobowa grupa dzieci i młodzieży z gminy Obrowo, w tym głównie schola parafialna „Źródło” z Osieka nad Wisłą uczestniczyła w warsztatach muzycznych w Łodzi prowadzonych przez profesjonalny zespół Mocni w Duchu.

Jak mawiał św. Augustyn "chodzą ludzie podziwiać szczyty gór i wzdęte fale morza, i szerokie nurty rzek, i przestwór oceanu, i kręgi gwiezdne, a siebie zaniedbują".

Diecezjalne Dni Młodzieży 2019r. Fot. Łukasz Włodarski

W dniach 18-21.07.2019r. grupa młodzieży z gminy Obrowo, w tym głównie z parafii NSPJ Osiek nad Wisłą, uczestniczyła w Diecezjalnych Dniach Młodzieży w Hartowcu.

Już po raz trzeci został zorganizowany wyjazd wakacyjny dla ministrantów i scholii z parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Inicjatorem wycieczki jest ks. proboszcz Rafał Bogus.