Bal Andrzejkowy 2017

Koncert Kolęd i Pastorałek w Osieku nad Wisłą

Dnia, 5 lutego 2017r. z inicjatywy księdza proboszcza Rafała Bogusa, w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu artystów gminy Obrowo.

Pragnieniem duchownego było uroczyste zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Koncert poprowadził pan Andrzej Kubacki. Usłyszeliśmy nie tylko tradycyjne kolędy, ale również te mniej znane. Wystąpili znakomici i utalentowani soliści oraz zespoły wokalne: Karolina Orzeł, Magdalena Motyka, Beata Strąk, Monika Celmer, Jarosław Kamiński, Andrzej Kubacki, Kapela Ludowa im. Kamińskich, chór na czele z Mirosławem Zduńskim (OSIECKA GRUPA TEATRALNO-WOKALNA), Zespół Młodzieżowy „Katharsis” oraz Dziecięco-Młodzieżowa Schola Parafialna.

Oprawą muzyczną (aranżacje oraz akompaniament na instrumencie klawiszowym)dla większości wykonawców zajął się pan Janusz Lewandowski, nauczyciel muzyki z Zespołu Szkół w Obrowie, który przygotowuje dzieci oraz młodzież do konkursów wokalnych i może poszczycić się licznymi sukcesami. Towarzyszyli mu: Leszek Czenkusz – akordeon oraz Sebastian Kamiński – skrzypce.

Koncert miał różnorodny charakter. Usłyszeliśmy wiele gatunków muzyki. Gwiazdą wieczoru był Tomek Kamiński z zespołem, który również jest mieszkańcem naszej gminy.

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi, Rafałowi Bogusowi za wspaniałą inicjatywę oraz wszystkim muzykom i osobom zaangażowanym w ten koncert. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pana Rafała Lugowskiego, który prowadził warsztaty muzyczne z chórem.