Koncert Kolęd i Pastorałek w Osieku nad Wisłą

Dnia, 5 lutego 2017r. z inicjatywy księdza proboszcza Rafała Bogusa, w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu artystów gminy Obrowo.

 

Pragnieniem duchownego było uroczyste zakończenie okresu Bożego Narodzenia. Koncert poprowadził pan Andrzej Kubacki. Usłyszeliśmy nie tylko tradycyjne kolędy, ale również te mniej znane. Wystąpili znakomici i utalentowani soliści oraz zespoły wokalne: Karolina Orzeł, Magdalena Motyka, Beata Strąk, Monika Celmer, Jarosław Kamiński, Andrzej Kubacki, Kapela Ludowa im. Kamińskich, chór na czele z Mirosławem Zduńskim (OSIECKA GRUPA TEATRALNO-WOKALNA), Zespół Młodzieżowy „Katharsis” oraz Dziecięco-Młodzieżowa Schola Parafialna.

 

Oprawą muzyczną (aranżacje oraz akompaniament na instrumencie klawiszowym)dla większości wykonawców zajął się pan Janusz Lewandowski, nauczyciel muzyki z Zespołu Szkół w Obrowie, który przygotowuje dzieci oraz młodzież do konkursów wokalnych i może poszczycić się licznymi sukcesami. Towarzyszyli mu: Leszek Czenkusz – akordeon oraz Sebastian Kamiński – skrzypce.

 

Koncert miał różnorodny charakter. Usłyszeliśmy wiele gatunków muzyki. Gwiazdą wieczoru był Tomek Kamiński z zespołem, który również jest mieszkańcem naszej gminy.

 

Dziękujemy Księdzu Proboszczowi, Rafałowi Bogusowi za wspaniałą inicjatywę oraz wszystkim muzykom i osobom zaangażowanym w ten koncert. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do pana Rafała Lugowskiego, który prowadził warsztaty muzyczne z chórem.


Ewelina Mytlewska

Msze Święte

Niedziele i święta

 8:00   10:00   12:00   18:00

Dni powszednie

18:00

godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Od poniedziałku do piątku
w godzinach 1700 - 1745

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 87-125 Osiek nad Wisłą

 ul. Toruńska 38

 tel: (56) 678 65 27

 e - mail :
parafiaosieknadwisla
@gmail.com

Numer konta:
 28 9491 0003 0020
0006 2011 0001

Oficjalna Strona Parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Design adapted by: Marcin Kowalkowski