Parafianie podczas śpiewu, fot. Marek Rabiasz

Dnia, 31 października o godz. 20.00 z inicjatywy ks. proboszcza Rafała Bogusa w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą odbyło się spotkanie, pt. „Święci zwyciężają”.

Zespół KATHARSIS, schola „Źródło” oraz osiecka grupa teatralno-wokalna przygotowały program z okazji wigilii Wszystkich Świętych. Wysłuchaliśmy rozważań oraz refleksyjnych i przepełnionych radością pieśni, mówiących o wierze w życie po śmierci i naszym celu – dążeniu do świętości.

W spotkaniu wzięły udział dzieci przebrane za Świętych, młodzież oraz dorośli. Po krótkim programie, wszyscy ze zniczami i pochodniami udaliśmy się w procesji na cmentarz. W drodze odśpiewaliśmy Litanię do Wszystkich Świętych. Po błogosławieństwie zanieśliśmy znicze na groby naszych bliskich.