Facebook

YouTube

Jasełka 2018

Tradycyjnie już, w Święto Trzech Króli, 6.01. Osiecka Grupa Teatralno-Wokalna wystawiła „Jasełka 2018r.” w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą.

To już piąte tego typu przedstawienie naszej grupy. W tym roku w przygotowanie spektaklu zaangażowało się ponad 50 osób, w tym 49 aktorów: dzieci, młodzież oraz dorośli. Warto wspomnieć, że wystąpili również uczniowie Szkoły Muzycznej w Osieku, którzy „ozdobili” Jasełka swoją grą na instrumentach oraz śpiewem.

 

Praca nad Jasełkami odbywała się w grupach. Najmłodsi to „TEATRZAKI” (grupa dziecięco-młodzieżowa). Starsi, to zespół teatralny dziewcząt w wieku 15-17 lat, grupa teatralna dorosłych oraz Osiecka Grupa Wokalna z akompaniamentem Mirosława Zduńskiego. Próby odbywały się w Osieckim Klubie Kultury oraz w salce parafialnej. Warto wspomnieć, że najmłodsza aktorka to 3-letnia Ninka Olszewska a najstarsi to... wspaniali oraz godni naśladowania, aktywni seniorzy.

 

Kiedy zbliżał się czas premiery, łączyliśmy siły i próby wszystkich grup odbywały się w kościele. Cieszy mnie fakt, że w Jasełka angażują się małżeństwa oraz całe rodziny. W rolę rodziców Jezusa wcielili się: Zuzanna Mytlewska oraz Andrzej Mytlewski (prywatnie ojciec i córka). Taki był plan, gdyż ich wiek jest bliski wiekowi Maryi i Józefa. Staraliśmy się uchwycić w naszej interpretacji ducha misteriów franciszkańskich, które w dużej mierze są pierwowzorem dla wielu obrzędów świątecznych w naszym kraju. Nie zabrakło również elementów ludowości, które są bliskie memu sercu. Oczywiście nie obyło się bez elementów humorystycznych, które ożywiły przedstawienie.

 

Piękne kostiumy zostały wykonane przez niezawodną Renatę Kwiatkowską a scenografia przez Jacka Melerskiego, który zawsze zaskakuje pomysłami.


Dziękujemy serdecznie Księdzu Rafałowi Bogusowi za otwarte serce oraz za to, że kolejny już raz mogliśmy wystawić Jasełka w naszej pięknej świątyni!


Podziękowania składam wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie Jasełek 2018r. Dodatkowo p. Annie Prus oraz p. Mirosławie Leskiewicz.

 

Zdjęcia z Jasełek

 

Ewelina Mytlewska

JASEŁKA 2018r.
Premiera – 6.01.2018r. kościół parafialny w Osieku nad Wisłą

Obsada:
Maryja: Zuzanna Mytlewska
Józef: Andrzej Mytlewski
Owieczka: Ninka Olszewska
Owieczka: Adaś Strzelecki
Aniołki: Zosia Prus, Majka Kopystecka, NatalkaChenc, Marta Nowak, Nina Surdyk, Julka Michalska
Pastuszkowie: Amelia Kwintera, Sean Rafacz, Julek Chmielewski, Jaś Mytlewski, Maksio Mytlewski, Wojtek Szymański(skrzypce), Natuś Strzeszewski (akordeon)
Dziołchy: Jadzia Wieczyńska, Martyna Foksińska, Oliwia Kowalska, Zosia Papińska, Paulina Murawka, Julka Ziętara, Dominika Guz
Trzej Królowie: Kazimierz Musiałowski, Lech Doroch, Wojciech Lewicki
Herod: Mariusz Słupczewski
Służąca: Michalina Strzeszewska
Diabeł: Renia Kwiatkowska
Anioły: Anna Melerska, Anna Melkowska, ks. Rafał Bogus
Mieszkanka Betlejem: Agnieszka Ziętara
Człowiek ubogi: Mateusz Melerski
Chór Aniołów: Mirek Zduński- akompaniament na keyboardzie, Basia Wojciechowska, Hanna Gurtowska, Justyna Strzelecka, Ela Łukowska, Agata Kamińska, Justyna Walicka, Mariusz Walicki, Sławka Nowak, Łukasz Nowak, Magda Pałaszewska, Ola Cymer (flet poprzeczny), Marysia Kwiatkowska
Śmierć: Ewelina Mytlewska
Dziecięco-Młodzieżowa Schola Parafialna "Źródło"


Scenografia: Jacek Melerski, któremu dziękujemy również za plakaty
Kostiumy: Niezawodna Renata Kwiatkowska, Ewelina Mytlewska („świetliste” skrzydła Aniołów)
Obsługa techniczna: Marek Rabiasz
Reżyseria: Ewelina Mytlewska wraz z grupą
Film nagrany w Osieckim Klubie Kultury: Ewelina Mytlewska wraz z Osieckimi Dziołchami

 

Zdjęcia z Jasełek

Msze Święte

Niedziele i święta

 8:00   10:00   12:00   17:00

Dni powszednie

17:00

godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Od poniedziałku do piątku
w godzinach 1600 - 1645

Spotkania kręgu biblijnego - poniedziałki o godz. 19:00, salki parafialne.

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 87-125 Osiek nad Wisłą

 ul. Toruńska 38

 tel: (56) 678 65 27

 e - mail :
parafiaosieknadwisla
@gmail.com

Numer konta:
 28 9491 0003 0020
0006 2011 0001

Oficjalna Strona Parafii NSPJ w Osieku nad Wisłą. Design adapted by: Marcin Kowalkowski