Facebook

YouTube

Informacja na temat termomodernizacji wraz z wykonaniem instalacji fotowoltaicznej budynku kościoła, domu katechetycznego oraz muzeum należących do naszej Parafii

Bal Wszystkich Świętych w Osieku nad Wisłą

W wigilię Wszystkich Świętych, 31 października o godz. 19.00 dzieci i młodzież spotkały się w kościele parafialnym w Osieku nad Wisłą. Ksiądz proboszcz Rafał Bogus wyjaśnił znaczenie święta, mówiąc o radosnym jego przeżywaniu oraz o dążeniu przez każdego z nas do świętości. 1 listopada to dzień, w którym wspominamy wszystkich świętych.

 

Po krótkiej modlitwie wszyscy wybrali się na parafialny cmentarz, aby zapalić znicz na grobie bliskiego, bądź też na opuszczonym grobie. Nasza polska tradycja jest bardzo piękna i wielu mieszkańców innych krajów ją podziwia. Kilka dni wcześniej porządkujemy groby. Dzieci chodzą z nauczycielami na cmentarze i zapalają znicze. 1 listopada gromadzimy się rodzinnie na cmentarzach, uczestniczymy we Mszy Św. Kolejny dzień, 2 listopada, to Dzień Zaduszny, w którym modlimy się za dusze naszych zmarłych.

 

W drodze powrotnej dzieci i młodzież zostały zaproszone do remizy na Bal Wszystkich Świętych. Odbyła się prezentacja strojów świętych. Były kostiumy zarówno świętych świeckich, jak i duchownych. Nie mogło zabraknąć aniołków.

 

Zostały przygotowane zabawy, różne tańce, konkursy, w których dzieci chętnie brały udział. W prowadzeniu balu pomogli: schola „Źródło”, zespół „Katharsis”, p. Joanna Nowak, p. Anna Melkowska. 

Dla uczestników balu KGW Stajenczynki oraz rodzice przygotowali słodycze, wypieki oraz napoje, za co składamy serdeczne podziękowania. 

Był to pierwszy Bal Wszystkich Świętych, który mam nadzieję, na stałe wpisze się w osieckie radosne wspominanie Świętych.

Serdeczne podziękowania należą się druhom OSP Osiek nad Wisłą za udostępnienie remizy.

 

Zdjęcia z balu.

 

Ewelina Mytlewska

Msze Święte

Niedziele i święta

 8:00   10:00   12:00   18:00

Dni powszednie

18:00

godziny otwarcia kancelarii parafialnej

Od poniedziałku do piątku
w godzinach 1700 - 1745

Spotkania kręgu biblijnego - poniedziałki o godz. 19:00, salki parafialne.

KONTAKT

Parafia Rzymskokatolicka

pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa

 87-125 Osiek nad Wisłą

 ul. Toruńska 38

 tel: (56) 678 65 27

 e - mail :
parafiaosieknadwisla
@gmail.com

Numer konta:
 28 9491 0003 0020
0006 2011 0001

JSN Fidem is designed by JoomlaShine.com