Facebook

YouTube

Dziecięco-młodzieżowa schola „Źródło” (początkowo „Osieckie słowiki”) została założona w 2010r. przez  Beatę Strąk. Pomocą służyła katechetka, Katarzyna Wichrowska (obecnie Tofil). Osobą wspomagającą grą na gitarze była Ewelina Mytlewska, która po rezygnacji pani Beaty, zaczęła prowadzić scholę wraz z Patrycją Bezrudczyk. Pani Patrycja po kilku latach posługi, musiała niestety zrezygnować z przyczyn zawodowych.

 

Schola  obecnie liczy ok. 50 osób (dzieci i młodzież).  Z radością śpiewa co niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 10. w kościele NSPJ w Osieku nad Wisłą. Bierze też udział w programach okolicznościowych, np. z okazji Bożego Narodzenia, Święta Niepodległości, rocznicy kanonizacji J.P.II, Doskonali swoje umiejętności wokalne oraz instrumentalne, uczestnicząc w warsztatach muzycznych organizowanych w Łodzi przez zespół Mocni w Duchu. Miała zaszczyt wystąpić z profesjonalnymi muzykami Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej oraz Filharmonii Bydgoskiej podczas koncertów kolęd w Osieku nad Wisłą. Trzykrotnie uczestniczyła w Koncercie Uwielbienia we Włocławku, gdzie wystąpiła na dużej scenie ze znanymi muzykami pod batutą Piotra Pałki w aranżacjach Sebastiana Iwanowicza. Bierze udział w konkursach piosenki religijnej i patriotycznej. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Najważniejsze z nich to: WYRÓŻNIENIE na Przeglądzie Kolęd w styczniu 2015r. w Toruniu, I MIEJSCE na Przeglądzie Kolęd i Piosenki Bożonarodzeniowej w grudniu 2015r.w Toruniu, II MIEJSCE na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Toruniu w 2015r., WYRÓŻNIENIE na Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w 2016r.w Toruniu, WYRÓŻNIENIA na Diecezjalnych Przeglądach Piosenki Religijnej.

 

Ostatnim, największym sukcesem było zdobycie I MIEJSCA na V Cecyliańskim Przeglądzie Piosenki Religijnej na Wydziale Teologicznym UMK w Toruniu. „Źródło” współpracuje również ze znakomitym muzykiem Januszem Lewandowskim.

 

Schola spędza wspólnie wakacje. „Źródło” wypoczywało w Trójmieście, Zakopanem oraz na Mazurach. Dla członków zespołu organizowane są również biwaki.

 

Warto wspomnieć, że 23 października tego roku, z okazji 10-lecia odbędzie się koncert, podczas którego „Scholaki” nagrają płytę. Serdecznie zapraszamy!

 

Próby odbywają się w salce parafialnej w soboty o godz. 11.00.

 

foto_01.jpgfoto_02.jpgfoto_03.jpgfoto_04.jpgfoto_05.jpgfoto_06.jpgfoto_07.jpgfoto_08.jpgfoto_09.jpgfoto_10.jpgfoto_11.jpgfoto_12.jpg

 

Ewelina Mytlewska – opiekun „Źródła”

 

 

JSN Fidem is designed by JoomlaShine.com